Jakie zabawki wybrać dla roczniaka

Po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko staje się bardziej samodzielne i intensywnie poznaje otaczający je świat. Odpowiednio dobrane zabawki dla roczniaka nie tylko dają radość, ale także stymulują rozwój dziecka.  

Jakie zabawki warto wybrać dla rocznego dziecka?

W sklepach znajdziemy bardzo zróżnicowane  zabawki dla dzieci. Od najprostszych drewnianych klocków, podobny do tych, którymi bawili się nasi dziadkowie aż po najnowocześniejsze elektroniczne gadżety. Tym samym każdy znajdzie coś dla siebie. Przy takiej obfitości trudno wybrać odpowiednią zabawkę, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia.

Jak wcześniej wspominano idealnym prezentem dla rocznego dziecka będą właśnie klocki. Najlepsze będą te duże. Dziecko w tym wieku będzie mogło łatwo je chwycić. Klocki to zabawka, która może towarzyszyć przez kilka lat. Maluchy mogą zbudować najprostszą wieżę. Natomiast starsze dzieci stworzą bardziej skomplikowane konstrukcje. Dodatkowo zabawa klockami może integrować całą rodzinę — maluszka, rodziców i starsze rodzeństwo.

Uczymy się chodzić!

Inna zabawka, która przypadnie do gustu w tym wieku to tak zwany pachacz. Taka zabawka wspomaga naukę chodzenia. Wybierając zabawkę tego typu nie kierujmy się tylko jej wyglądem. Najważniejsza jest stabilność. Dziecko nie może się przewracać. Kółka również nie powinny poruszać się zbyt szybko.  innym przypadku pchacz może nagle odjechać i dziecko się przewróci.

Dlaczego warto wybrać zabawkę tego typu? Po pierwsze pachacz  sprawia, że dziecko znacznie pewniej się porusza. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z chodzeniem. Po drugie zabawka znacznie ułatwia pokonywanie maluchowi większych odległości.

Kolejny świetny prezent to oczywiście książeczki. Dziecku w tym wieku spodobają się książeczki, które mają zróżnicowaną strukturę i wydają różne dźwięki.  tym wieku dziecko już zaczyna reagować na czytane historyjki. I co najważniejsze od małego uczymy malucha obcowania  z książką. W  przyszłości czytanie książek stanie się codzienną przyjemnością.